طرز تهیه بیسکویت لیدی فینگر

بیسکویت لیدی فینگر

بیسکویت لیدی فینگر ( به ایتالیایی : Biscotti di Lady Finger ) نوعی بیسکویت نرم است که در انواع دسرها بخصوص دسر تیرامیسو کاربرد دارد. از خرده شده این بیسکویت می توان در تزیین دسرها و پودینگ ها استفاده کرد. این بیسکویت در اواخر قرن 15 به مناسبت ورود پادشاه فرانسه به منطقه ساویا Savoia ایتالیا تولید و نام‌گذاری شده‌ است و به اندازه بزرگترین انگشت انسان می‌باشد.

درست کردن بیسکویت لیدی فینگر

مواد لازم برای تهیه بیسکویت لیدی فینگر

تخم مرغ 4 عدد
شکر 135 گرم
آرد 110 گرم
بیکینگ پودر 1/2 قاشق چای خوری

تهیه بیسکوییت لیدی فینگر خانگی روش پختن بیسکویت لیدی فینگر

۱- فر را از قبل روی دمای 205 درجه سانتیگراد ( 400 درجه فارنهایت ) تنظیم می‌کنیم تا گرم شود. دو ظرف مناسب فر در ابعاد 30 در 45 را با کاغذ‌ شیرینی‌پزی می‌پوشانیم.
۲- برای ریختن خمیر و فرم دادن خمیر، دهانه قیف مخصوص قیف معمولاً از جنس متقالِ چرب بوده و خمیر را داخل آن می‌ریزند. سر آن فلزی است و می‌تواند جمع یا باز شود.
۳- با فشار دادن کیسه پر شده، خمیر به ابعادی که مورد نیاز می‌باشد از سر قیف بیرون می‌آید. آن را از قبل به قطر 1.5 سانتیمتر تنظیم می‌کنیم.
۴- زرده و سفیده تخم‌مرغ‌ها را از هم جدا می‌کنیم. سفیده‌ها را درون یک کاسه ریخته و آن را با درجه‌تند همزن می‌زنیم تا سفید و نرم شود.
۵- به آرامی 2 قاشق شکر را می‌ریزیم و به هم زدن ادامه می‌دهیم تا اینکه سفت و براق شود.
۶- در کاسه بزرگی زرده را با باقیمانده شکر می‌زنیم. آن‌قدر می‌زنیم که غلیظ شود و کمی رنگ خود را از دست بدهد.
۷- آرد و بیکینگ پودر را روی یک کاغذ روغنی الک می‌کنیم. نصف سفیده تخم‌مرغ را داخل مخلوط زرده تخم‌مرغ می‌ریزیم.
۸- آرد و سپس باقیمانده سفیده تخم مرغ را نیز به مخلوط مان اضافه می‌کنیم و به هم می‌زنیم.
۹- حال مخلوط حاصل‌شده را داخل‌ قیف ریخته و با فشار‌دادن قیف به اندازه مورد نظرمان ماده خام بیسکویت‌ها را روی سینی فر، شکل می‌دهیم. سینی‌ها را داخل فر قرار می‌دهیم و می‌گذاریم تا برای 8 دقیقه بپزد.

نکات تهیه بیسکویت

این بیسکویت سبک و شیرین جنسی اسفنجی دارد و در برخی دسرها مخصوصاً تیرامیسو کاربرد دارد.
مواد لازم در این دستور پخت برای آماده‌ نمودن حدود 40 بیسکویت لیدی‌ فینگر مناسب می‌باشد. هر بیسکوییت لیدی‌ فینگر 25 کالری، 400 میلی‌گرم چربی و 18 میلی‌گرم کلسترول دارد.

برای دیدن انواع بیسکویت اینجا را کلیک کنید.

گردآوری و برگردان به پارسی : مرکز تولید محتوای دیجیتالی