طرز تهیه نان صبحانه

نان صبحانه

نان مخصوص صبحانه یک نوع نان باگت است که کوچکتر و به حالت چاک خورده پخته می شود. بسیار سبک است و قابل هضم و خوشمزه تر از نان گندم است. توصیه می شود که حتما از این نوع نان برای صبحانه میل نمایید.

درست کردن نان صبحانه

مواد لازم برای تهیه نان صبحانه

1 پیمانه آب
1 عدد تخم مرغ
1 پیمانه شیر
1/2 پیمانه روغن مایع و کره
1 قاشق غذاخوری خمیر مایه
1 قاشق غذاخوری شکر
۴/۵ الی ۵ پیمانه آرد
1عدد زرده تخم مرغ برای روی نان
نمک مقداری

طرز پخت نان صبحانه

روش پختن نان صبحانه

آب ولرم را با شکر و خمیر مایه مخلوط کنید. روی ظرف را با بشقاب پوشانده و 10 دقیقه کنار می گذاریم. لطفا دقت کنید که بیشتر از یک پیمانه آب نریزید چون تمام ترکیب و بافت نان تغییر خواهد کرد.
در ظرف گود روغن مایع و کره را با تخم مرغ مخلوط کرده سپس خمیر مایه را همراه نمک اضافه کنید.
حالا آرد را کم کم بیافزاید تا زمانی که خمیر به دست نچسبد. خمیر را پوشانده و تا زمان حجم بیشتر در جای گرم استراحت می دهیم. ( قبل از استراحت دادن خمیر را خوب ورز دهید )
حالا از خمیر تکه های یه اندازه ۴۰ یا ۵۰ گرمی برداشته به شکل دایره باز کنید و سپس اول یه تا از شعاع دایره بزنید بعد تا دوم از قطر دایره. با دست قسمت راست را فشار دهید تا خوب بهم بگیرد. وقتی همه ی خمیر حاضر شد، رویه آن را زده و در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۰ با دما ۱۸۰ قرار می دهیم. توجه داشته باشید برای همه ی خمیر ها، گذاشتن کاسه آب داخل فر ، در بافت بهتر خمیر تاثیرگذار است.
بعد از پخت آرام شکاف خمیر را باز کرده با مواد دلخواه پر کنید، بافت این نان به قدری عالی و خوشمزه ست که می توانید به شکل توپی یا گیس بافت فقط جهت صبحانه درست کنید یا کمی به مقدار شکر اضافه کرده تا نان شیرینی داشته باشید.

گردآوری و برگردان به پارسی : مرکز تولید محتوای دیجیتالی